| Andrei0986272 a întrebat:

Salut TPU,ce carti stiti sau imi recomandati pentru cultura generala? Si niste carti pentru fiecare domeniu ex:Romana, Bio, Geografie, etc.sau pe internet daca stiti,scoala cum nu prea mi-a placut sau nu m-a facut ea sa imi place sa invat, nu am invatat si vreau sa invat singur, cate ceva din fiecare, am mai mult de 18 ani!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ce carti stiti sau imi recomandati pentru cultura generala?"

mai bine fă o facultate in domeniul de care ești atras

| minrest a răspuns:

Nu ti-a placut scoala de pana acum, dar facultatea este altceva; fa facultate in domeniul care te atrage cel mai mult, ala va fi domeniul tau formativ, dar va trage toate celelalte domenii dupa el, intr-o masura mai mica sau mai mare.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cel mai ok ar fi sa incepi cu niste enciclopedii, apoi aprofundezi fiecare domeniu in parte. Cauta "enciclopedie pdf" pe net si gasesti unele gratis pe care poti sa le descarci. Dar poti sa le si comanzi de pe eMAG, elefant etc.

| Bozgi200 a răspuns:

Uită-te la documentare.