| xbastanu a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de instalatii. Ce as putea deveni dupa terminarea acestei facultati? Cel mai bun raspuns primeste funda.

1 răspuns:
| SatanaM a răspuns:

Ce veti deveni:
Ingineri proiectare
Ingineri montaj si executie
Ingineri managementul proiectelor
Ingineri exploatare si mentenanta
Ingineri vanzari si consultanta
Ce veti studia:
Instalatii de incalzire, ventilare si aer conditionat, instalatii frigorifice si pompe de caldura
Conceptia cladirilor ecologice si a cladirilor eficiente energetic
Instalatii electrice, instalatii de alarmare si transmitere de date, automatizari.
Instalatii hidraulice si sanitare, retele termice;
Instalatii si echipamente pentru protectia atmosferei;
Instalatii care folosesc surse de energie regenerabila si sisteme de cogenerare.