| Vlad452 a întrebat:

Salut TPU. Ce sa fac?
Sunt clasa a-8-a si evident am examenul anul acesta. Eu sunt in spate cu materia cam mult deoarece nu am prea invatat in clasele 5-8, acum nu stiu de unde sa incep? Sa invat de la clasa a-5-a pana in a-8-a? O sa am macar timp de a invata matematica si limba romana intr-un interval de ~9luni? Plus ca trebuie sa invat la alte materi in timpul anului actual? Evident as dori sa ajung si la un liceu bun, dar sunt curious ce credeti? Voi putea in timpul acesta limitat de a recapitula multa materie?

3 răspunsuri:
| raresul123456 a răspuns:

Decât să pui întrebări pe TPU mai bine stai și înveți chestiile de baza că nu da chiar din tot la matematica doar la romana la subiectul 2 sa te aștepți la orice că poate fi mesaj, caracterizare cum a fost anul asta și așa mai departe

| Vlad452 explică (pentru raresul123456):

Deci invat de la romana tot? (a-5-a pana in a-8-a?) si la mate mai ma documentez la ce invat sa stiu daca e important

| raresul123456 a răspuns (pentru Vlad452):

La romana doar ce pica la subiectul 2 că la 1 e ușor și la mate în programă este toată materia 5-8 deci poate fi orice exercițiu