| alexionut45 a întrebat:

ce se face la un liceu cu program sportiv, adica ce sport se face? si ma mai pot inscrie acolo chiar daca maine completez fisa de inscriere?

3 răspunsuri:
| xBlackPearlX a răspuns:

La asemenea licee, nu te mai poti inscrie deoarece trebuia sa dai niste probe. Si la cele cu bilingv la fel.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna,
Din pacate nu cred ca te mai poti inscrie. Un liceu sportiv cere sa dai anumite probe, care se dau in perioada bilingvurilor la limbi straine. Se fac de toate sporturile, depinde de la liceu la liceu. Totusi, se obisnuieste sa te lase sa te inscrii la un sport in liceu - se merge mai ales pe fotbal, handbal, volei si baschet, dar daca ai noroc si e un liceu care are ceva fonduri poate detine si club de inot sau rugby etc.
Sper ca am ajutat.
Succes la admitere!

| CreT99 a răspuns:

Acolo se face mai mult sport (adica nu joc gen fotbal) dar se fac pe langa ore si sporturi de performanta dar depinde de liceu.