| klaudiuc19 a întrebat:

cei care ati fost la liceul cu profil electrica automatizari cum e acolo ce materii se fac? Ce te poti face dupa cel termini?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Eu am facut ceva asemanator.
Faci matematica destul de avansata (doar cei de la mate-info fac mai greu),adica ai si module care se leaga de fizica si matematica,ai legile lui ohm pe care in clasa a x-a sa le mananci,faci limba romana,fzica,chimie,la inceput si biologie,apoi dupa clasa a x-a nu mai faci biologie,mai faci practica,sport,religie,module care sunt in numar foarte mare,franceza,engleza,logica,apoi ea se transforma dupa primul an parca in psihologie,antreprenoriale,care dupa clasa a x-a se transforma in economie,geografie,istorie si cam acestea sunt.
Nu este deloc un profil rau sau prost, chiar este ceva care cere destul de multa materie cenusie. Poti sa devii electrician direct dupa ce termini liceul, iar dupa poti face aceeasi facultate si devii inginer si apoi devii masterand, apoi devii doctor in domeniu.
Multa bafta, ps un inginer in asa ceva castiga 1000 E lunar lejerwinking.
Te salut,
Adrian!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
* Pentru clasele 9-10 vezi Anexa 5 OMECT 5723/23.12.2003 ( pag. 3 ) de la linkul :
www.edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=4653

http://www.edu.ro/index.php/articles/6459

* Pentru clasele 11-12 vezi şi ANEXA 4 la OMECI nr. 3412/16.III.2009 ( pag. 2 ) de la linkul :
http://eprofu.ro/......ologic.pdf

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

| klaudiuc19 explică:

Ms mult