| Alexalice10 a întrebat:

Cum as pute sa învăț rapid engleză? Bine, nu la perfectie, doar cat sa mă descurc. Si sa nu imi spuneti sa iau un dictionar, ca nu mă ajuta deloc.

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Domnișoară, fără dicționar nu vei învăța NICIODATĂ o limbă străină.

| iloveusa a răspuns:

Pai ai mai mult variante:
1.inveti tu acasa, iti cumperi carti si CD-uri, dar nu poti fi niciodata sigur daca e bine sau nu, intrucat nu are cine te verifica
2.meditatii
3.cea mai buna metoda, dupa parerea mea este sa iti faci curaj si sa mergi in anglia sau america pentru cateva luni, pe cont propriu, sa vezi ca imediat inveti engleza la perfectie(aceasta metoda m-a ajutat foarte mult )

Răspuns utilizator avertizat
| Geo17 a răspuns:

Auzi,de la mine cea mai simpla metoda si nu trebuie sa inveti mai deloc:
1.Iti cumperi o tableta, de preferat Ipad...
2.Mergi la un "netdealer" si iti bagi net nelimitat oriunde si oricand...
3.Intri cu tableta pe google translate...
4.Traduci din orice limba vrei, nu numau Engleza!
PS. Daca nu intelegi engleza, il rogi pe domnu' cu care vorbesti sa iti scrie pe tableta!rolling on the floor)
SUCCES!

| AgentulVIPPro a răspuns:

Pai poti sa iti cumperi o carte de engleza incepatori sau poti sa iti iei un profesor de engleza! un meditator! succces! funda te rog frumoss!