| edy45svmag a întrebat:

Cum as putea sa imvat sa iau un 5-6 la evaliarea nationala la matematica.Adica ce ar trebui sa invat mai mult pentru aceasta nota, pe ce ar trebui sa ma axez strict. Daca ati trecut prin acest examen puteti veni cu sfaturi.Plsss!

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si crezi ca te ajuta cu ceva 5-6 la matematica, daca iei 3-4 la romana? Ca scrii de parca ai traduce cu Google Translate.

| edy45svmag explică (pentru ardnaxur1961):

Am luat 8 la simulare boule.Si daca vrei sa stii mai exista si oameni care scriu pe graba. Poate nu tastez eu corect da sa scriu pe foaie cred ca stiu mai bine ca tine. Oricum nu aveam nevoie de comentarii inutile ca ale tele.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru edy45svmag):

Ok...Ok...daca zici tu! Eu, ca PROFESOARA de romana, nu accept scuza cu scrisul in graba. Asa ca, bou poti fi doar TU.

| AKARA0 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Și credeti că pe noi ne interesează că sunteți dvoastra profesoara de romana?
Și nu ar trebui să veniți la fiecare în parte și sa-l judecați după scris, pentru că inteligența unui om nu se ascunde pe după niște taste.

| edy45svmag explică (pentru ardnaxur1961):

Vorba lui Akarao! Ce treaba am eu ca sunteti profesoara de romana.Eu am cerut doar un sfat, nu trebuia sa va bagati dumneavoastra! Duceti-va la alta masa daca nu aveti ocupatie si pana la urma de ce scrieti aici daca asta e strict legat de mate! Dar na, ma sunt si din astia...

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru edy45svmag):

Vezi ca s-ar putea sa fiu chiar profesoara TA de romana si, cum nu mai e mult pana se incheie mediile...Zic si eu. Iar faptul ca, la adapostul anonimatului oferit de internet, iti permiti sa faci "bou" pe cineva, indiferent pe cine, spune multe despre tine, parintii tai si educatia pe care (nu) ai primit-o. Cat despre matematica aia, stai linistit, ca tara are nevoie si de ciobani, nu numai de ingineri.

| edy45svmag explică (pentru ardnaxur1961):

Pai pana la urma nici d-voastra nu sunteti vreun inginer, poate un cioban castiga mai mult ca d-voastra asa ca nu stiu ce sa zic... Oricum mai bine va duceti unde aveti treaba si unde trebuie sa predati daca nu va convine sa cum scriu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata cat mai multe formule, teoreme si fa exercitii.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Invatand minimul necesar...
Incerci si faci toti ce poti din Subiectul I si II. La geometrie sa faci macar desenul si poate iti vine si inspiratia big grin