| PoeTuL05 a întrebat:

Dati-mi si mie niste carti din care poti invata o lectie de viata, ceva practic, sau romane bune va rog.Multumesc frumos

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

,,Jurnal din anul ciumei" de Daniel Defoe poate fi un exemplu de carte din care poti invata ceva.

| Rusoaica1717 a răspuns:

Aventurile lui Miercuri(colectie de 3 carti),Cuore,Povestea fara sfarsit,La Medeleni, Ciresarii, Mizerabilii, Singur pe lume, Povesti adevarate cu caini, Adapostul, Poveste de Craciun... Depinde in ce clasa esti...Dar iti recomand sa alegi carti clasice. Sunt cele mai potrivite. Sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor! happy Astept funda! happy

| PoeTuL05 explică (pentru Rusoaica1717):

Eu sunt clasa a 11 a, doar ca imi place sa citesc carti gen:idiotul, cele 40 de legi ale iubirii, etc big grin.Ce imi da profa de invatat sau citit e aiurea parerea mea.

| Rusoaica1717 a răspuns (pentru PoeTuL05):

DEsi esti destul de mare iti garantez ca "Aventurile lui Miercuri"sunt... exceptionale!