| nixulete13 a întrebat:

doar ce am terminat cu bacul si am fost admins cu nota 6.21(cam mica pentru pretentiile mele insa asta este), mai departe vreau sa urmez o facultate la Bucuresti(am rude acolo) si mentionez ca ma pasioneaza informatica si calculatoarele (si eu zic ca ma pricep destul de bine).Am decis sa dau admitrea la politehnica:electronica sau automatica si calculatoare(sunt vreo 1000 de locuri la buget la cele 2 facultati) insa stiu ca media de admitere e destul de mare si cu nota asta la bac nu prea am sanse, asa ca va cer sfatul:ce alte facultati as putea sa urmez? am sanse la facultatea asta? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Hei ^^ si eu am dat anul acesta bacalaureatul si tot la Bucuresti vreau sa dau la facultate :) Iti recomand sa incerci totusi si la Politehnica, chiar daca concurenta e destul de mare. Daca nu polti incerca aici : http://fmi.unibuc.ro/ro/
O zi frumoasa sa ai!:)

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Exista facultatea de Tehnologii de stat unde se intra usor.Se face Tehnologia informatiei si calculatoare.
Departamentul de Tehnologii
Adresa poştală: Bulevardul Mihail Kogălniceanu 36-46, sector 5, corp CREDIS
Tel. 0215 80 95, 031 405 79 40, 0723 273 347 (0723 CREDIS)

| nixulete13 explică (pentru ElenaSA):

Si facultatea asta nu are nici un site nimic, am cautat dar in zadar.