| SpaceXrainbows a întrebat:

Salut, TPU!
După ce termin liceul la mate-info, pot să merg mai departe pe design grafic sau design 3D?
Mi-ar fi de folos acest profil în domeniile de mai sus?
Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Poti sa mergi pe orice, dar nu-ti foloseste liceul de mate-info in grafica. Mai degraba artele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa mergi, dar profilul asta nu te ajuta. Trebuie sa stii sa desenezi.

| Anon31241212 a răspuns (pentru anonim_4396):

N are treaba desenul pe calculator cu cel de mana.

| Anon31241212 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da iti va fi de folos daca vei alege design 3D, fiindca asta se realizeaza pe calculator. In schimb cel grafic trebuie sa ai un pic de talent sa-l faci.