| Alexandra18000000 a întrebat:

La ce facultate pot sa merg după ce termin mate info?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La oricare.

| sierra1 a răspuns:

Doar să iei bacul altfel nu mergi

https://www.tpu.ro/......ofil-real/

| Hyperion7 a răspuns:

În teorie, la oricare dorești, nu interesează pe nimeni ce liceu ai urmat sau ce profil.
Atât timp cât îți asumi ce va urma, poți să te duci lejer la filosofie sau litere.
Însă, daca tot te-ai chinuit atât, nu mai bine te-ai duce spre o facultate cum ar fi mate info sau informatica?

| ALM2000RO a răspuns:

Încearcă la facultate de matematică sau de informatică, dacă te atrage domeniul și dacă ai fost bună la astea două materii în liceu. happy