| Salvador354 a întrebat:

Dupa cu mine stiti astazi s-a sustinut proba de romana pentru bacalaureat. Ideea e ca eu la subiectul 3 am scris din greseala tema si viziunea despre lume in loc de particularitati de constructie ale unui personaj. Am scris destul de mult si as vrea macar sa aflu daca primesc ceva puncte sau am scris degeaba? Astept raspunsuri, multumesc!

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Dacă nu are legătură cu cerința, s-ar putea să nu primești puncte. Dacă profesorii sunt mai indulgenți ar putea să îți de-a ceva, dar foarte puțin.

| DaCumSaNu a răspuns:

Daca la inceput ai vorbit despre opera in general, autor si tema operei cred ca o sa primesti cam 3-5 puncte. Uita-te la reperele de pe foaie si vezi ca scrie jos cat primesti pentru fiecare cerinta.