| Danutz_Dani_1994 a întrebat:

.. Dupa cum bine stiti. Anul trecut a inceput sa fie examenul de clasa a 2-a 4-a si, respectiv a 6-a.
Pai, eu sunt intr-a 6-a si este primul meu examen...Nu prea stiu cum sa reactionez, adica sunt speriat... Nu stiu cat de grele vor fi subiectele, si de asta va intreb : Examenul este NATIONAL adica toata lumea il da (de a 6-a) spre exemplu si cei de la scolile nu prea dotate dat fiind cele de la sat dau acelasi examen cu aceleasi subiecte?
Apropo mai am o intrebare doar pentru ce care l-au dat anul trecut:
Cum a fost? La ce sa ma astept?

Răspuns Câştigător
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Stai liniștit, o sa fie ușor. Vor fi doua examene: romana+engleza si matematica+științe (adică biologie si fizica).
Poti sa te uiți pe internet la subiectele de anul trecut.

6 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Stai lin, ca nu-I greu

| doreal a răspuns:

Un test de 2 lei laughing. Nici macar nu iti spune rezultatele. Eu inca sunt nervoasa si acum ca nu stiu ce am facut la el. La limba romana + engleza iti da usor de tot, nici nu are rost sa te strezi. La mate tot asa, doar ca la fizica daca n-ai o profesoara de 2 lei, vei sti. Dar nu are rost sa te stresezi ca nimeni nu iti va spune rezultatele. Examenul asta e un stres in plus, cam atat.

| Danutz_Dani_1994 explică:

Va multumesc!happy

| Danutz_Dani_1994 explică (pentru doreal):

Chiar nu s-au afisat rezultatele :O?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Subiectele de la Evaluarea Naţională ( inclusiv cea de la clasa a 6-a ) sunt UNICE pe ţară.

Vezi Calendarul şi Metodologia la linkul oficial :
http://subiecte2015.edu.ro/2015/evaluarenationala6/legislatie/

Vezi şi testele propuse & date anul trecut la linkul :
http://subiecte2014.edu.ro/2014/evaluarenationala6/index.html

Toate cele bune.

| doreal a răspuns (pentru Danutz_Dani_1994):

Da, si stii ce m-am enervat. Pff... Am primit un 10 la mate ca am facut problemele bine, in rest nimic. Mi-as fi dorit sa ne spuna ceva rezultate acolo, sa vad si eu la ce nivel sunt. -_- Mai invata naiba la teste de-astea date doar de florile marului...