| SexyBlue a întrebat:

Sal, eu sunt clasa a 8a si pe 23 iunie, mai exact lunea viitoare am examen. Ideea este ca vreau sa va intreb doua lucruri : 1) Nu aveati emotii cu o zi inainte, cum v-ati simtit cand ati primit subiectele si 2 ) Cum credeti, anul asta vor fi subiecte mai usoare sau mai grele decat anul trecut?

Răspuns Câştigător
| CartoonN a răspuns:

Atat emotiile cat si dificultatea subiectelor tin de tine,de cat de bine esti sau nu,pregatit.
Uite un sfat,inainte cu o zi de examen,lasa naiba tot, nu te uita pe nimic, relaxeaza-te toata ziua, scapa de orice fel de gand cu privire la examen. Pune-te la somn devreme si dimineata o sa fii fresh.
Orice dimineata e bine sa inceapa cu un gand bun si trebuie sa fii odihnit.
Ce pot sa spun, bafta la examen!

3 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Atat timp cat eram foarte bine pregatit nu aveam niciun fel de emotii, pentru ca stiam ca voi trece cu bine peste examen. Cred ca vor fi de dificultate medie, depinde foarte mult si de pregatirea fiecaruia.

| catalin112 a răspuns:

Cand am primit subiectele am avut foarte multe emotii laughing dar tot nota mica am luat deci daca ai medie mare 5 -8 si note mici la testarea nationala poti sta linistit, subiectele se fac cu 24 H inainte deci in medie subiectele sunt usoare laughing

| anonima1206 a răspuns:

Buna. Cand am dat examenele am fost foarte emotionata. Norocul meu a fost ca la mine au contat 50% examenele. Acum din cate am inteles conteaza 75%. Cand am primit subiectele m-am blocat pe moment, deoarece eu nu invatasem nimic. Dar peste cateva minute parca mi-am evenit complet si am inceput sa scriu. Am luat 7 si ceva la examene. Avand in vedere faptul ca nu am invatat nimic eu am considerat ca am luat note bune. Anul acesta cred ca o sa fie putin mai greu, mai ales la matemtica, dar daca inveti totul o sa fie ok. Bafta multa!