| vasileion1996 a întrebat:

eu anul acesta am luat bacul dar vreau sa dau anul viitor la matematica pentru am-i mari nota, se poate?

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

De ce „am-i"?
Corect este „a-mi ". De la „a îmi"
Acest „mi" vine de „mie". „i" nu vine de la nimic. În cazul de față.

| Musique a răspuns:

Nu.Rămâi cu nota aia.
Baftă!

| vasileion1996 explică (pentru Musique):

Esti sigur? laughing

| Musique a răspuns (pentru vasileion1996):

Da, sunt sigură.
Odată promovat, rămâi cu nota obținută.
Doar în cazul în care știi că puteai lua o notă cu 1-2 puncte mai mare decât ai luat, poți depune contestație, dar și pentru asta e un termen, acum e prea târziu.
Baftă!

| vasileion1996 explică (pentru Musique):

Mersi mult pentru raspuns

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există opţiunea de "mărire a notei" de la BAC!
Dacă ai promovat BAC-ul la toate cele 3 materii şi ai minim 6 media generală, cu aceea rămâi!

Toate cele bune!

Răspuns utilizator avertizat