| BiiaB a întrebat:

:*.Eu imi doresc sa devin avocat si,acum ca e vacanta, as dori sa-mi folosesc timpul intr-un mod util.As vrea sa-mi spuneti ce carti m-ar putea "introduce" in lumea acestei meserii,ce carti as putea sa incep sa le citesc, carti care cuprind bazele avocaturii.Nu am de gand sa invat acum totul pe de rost,vreau doar sa ma familiarizez,sa ma fac niste schite,idei principale, si poate sa retin esentialul.

Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa in mare, poti lua monitorul oficial :D. Ca nu te vei plictisi.
Iti recomand site-ul www.scribd.com, unde gasesti si in romana tot felul de carti, articole, eseuri, etc. din toate domeniile.

| BiiaB explică:

"...sa imi fac niste schite...", imi cer scuze pentru greseala happy