| readdevil a întrebat:

Vreau sa citesc carti de filosofie. Dar trebuie sa incep de undeva. Citesc Critica ratiunii practice de Kant. Mi se pare foare antrenanta. Carti pe care le-as putea citi stiti? Ca sa ma familiarizez. Sper sa ma fi exprimat cum trebuie. Funda

Răspuns Câştigător
| NimeniSiAtat a răspuns:

Poti incepe cu René Descartes, mi se pare ceva mai usor de inteles.

2 răspunsuri:
| FlorinGamingRo a răspuns:

Uite un site incercale vezi daca iti plac http://librarie.carturesti.ro/carte/filosofie-215/

| readdevil explică:

Salut! Multumesc pentru raspunsuri. NU prea am cum sa dau o fundita pentru ca ambele raspunsuri ma pot sau nu ajuta. Totusi o sa i-o dau lui NimeniSiAtat. Random.org. Multumesc