| maritzandrei a întrebat:

imi spuneti va rog frumos cat imi iase media daca am un 9, 9 in teza si trei de 8... ce note mai trebuie sa iau ca asa am media 9?big grin

Răspuns Câştigător
| Stefania33 a răspuns:

Media actuala e 8.43, daca mai iei un 9 iti iese media 9 happy

5 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Nu iti iese 9 deja?confused (daca cand zici 9, 9 e 10 atunci ai media 9straight face)

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Daca tot ai asa note, cred ca ar trebui sa stii sa iti calculezi media singurhappy

| CataNuStieCeNumeSaPuna a răspuns:

Iti iese media 8.43happy

| 0hippy0 a răspuns:

Pai aduni toate notele de la oral.le imparti la cate sunt.inmultesti cu 3, aduni cu teza si imparti la 4:*:* l restul t descurci tuhbig grin

| Spikeyxx a răspuns:

Iti iese media 8.43 tiar mai tebui un 9 media cu teza se calculeaza asa {Media aritmetica a notelor (fara teza) x 3 +Teza }/4 P.S. / inseamna supra