| CraciunMarius2012 a întrebat:

in primul sem am avut media 9.78 pe al 2 9.50 in urmatoarea clasa am avut media 9.54 ce inseamna asta? ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| AnnAnne a răspuns:

Nu e nici de bine, nici de rau! E doar un fapt si nu ar mai trebui sa analizezi atata in lucruri! Mi se pare sau cersesti atentie pentru ca nu esti sigur de notele tale(sau mai bine zis esti dar vrei sa fii putin laudat)?
Tot ce e peste 9 e o nota mai mult decat onorabila, asa ca nu te mai purta ca un copil disperat dupa atentie si distreaza-te, ca e inca vacanta.
Succes!happy

4 răspunsuri:
| Smilee4Mee a răspuns:

Ca ai scazut la invatatura:d!

| cosmasavoare a răspuns:

Oare ce ar putea s insemne? Fi mai explicit in intrebarea pe care vrei sa o spui...Intr-un an ai avut un cumul de medii care ti au dat media totala 9 iar in urmatoru 9.54.ce nu poti intelege?

| CraciunMarius2012 explică (pentru cosmasavoare):

Man la Scoala In Cls A 5 pe primul semestru am avut media totala 9.78 pe al doilea semestru tot clasa a 5 am avut media 9.50 iar in clasa a 6 am avut media totala 9.54 ce inseamna asta? E de bine sau de rau?

| AnnAnne a răspuns (pentru CraciunMarius2012):

Nu e nici de bine, nici de rau! E doar un fapt si nu ar mai trebui sa analizezi atata in lucruri! Mi se pare sau cersesti atentie pentru ca nu esti sigur de notele tale(sau mai bine zis esti dar vrei sa fii putin laudat)?
Tot ce e peste 9 e o nota mai mult decat onorabila, asa ca nu te mai purta ca un copil disperat dupa atentie si distreaza-te, ca e inca vacanta.
Succes!happy

| cosmasavoare a răspuns:

Da pustiu e bine asta insemna ca in clasa a 5 a ai avut media generala 9.60 iar in clasa a 6a 9.54 Sincer nu prea inteleg cum d ai tu o medie asa mare cand nu sti sda faci diferenta de valoare intre doua suma! dar fie cinste tie! sper ca de data asta s intelegi