| Prtio a întrebat:

La ce dai examen pentru a intra în Armată?

Mulțumesc anticipat!

DAU FUNDĂ!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Documentare aici: http://bit.ly/33ROJHE Dai si la matematica si engleza. Depinde unde mergi.

| Iulian123450987654321 a răspuns:

Probe psihologice:
test de aptitudini care evaluează randamentul intelectual;
chestionar de personalitate pentru evaluarea posibilităților tale de adaptare la condițiile specifice mediului militar;
test situațional (pentru ofițeri, maiștri militari și subofițeri), care evaluează aptitudinile de lider și capacitatea de a lucra în echipă.
Probe fizice, care constau în:
parcurgerea într-un timp determinat a unui traseu utilitar-aplicativ, care conține 10 elemente pe un circuit de 90 m lungime și care evaluează nivelul de dezvoltare a deprinderilor tale motrice de bază (viteza, îndemânarea, rezistența, forța);
probă de rezistență pe distanța de 1000 sau 2000 m, în funcție de categoria de personal pentru care ai optat.
Interviu de evaluare finală.