| VaduvaSebastian a întrebat:

am si eu o intrebare grava, daca un baiat de clasa a 10 la liceu care a ramas cu materia din clasa a5a la romana si matematica, ar putea ajunge cu materia la zi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar putea, daca este ambitios si doreste sa recupereze tot ce a pierdut in anii astia.

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca trage tare si munceste, pana la BAC ar putea ajunge, conditia este sa si promoveze la materiile astea pana acolo. Dar daca e in clasa a 10-a e foarte posibil sa isi atinga scopul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

La matematica nici o sansa daca nu il duce capul foarte bine. La romana oricum ce faci in liceu e mai putin stupid si mai placut ca mizeriile din generala.

| Wr3nch a răspuns:

Daca se pune frumos si invata/face exercitii/etc da.

| johnnny123 a răspuns:

Am și eu o întrebare și mai gravă: Cum a reușit să ajungă până în clasa a 10-a dacă are doar cunoștințe de nivelul clasei a 5-a?

| Nume6 a răspuns:

Am avut colegi care au luat bacul cu notă de trecere la aceste materii și până în clasa a 12-a erau paraleli cu matematica și româna și au luat bacul dar au tras mult, au făcut meditaţii, au lucrat și ei acasă mult în ultimul an de liceu, se poate dacă ai voinţă.

| DanTeSkies a răspuns:

Desigur, orice este posibil dacă are voință și își dorește cu adevarat acest lucru.