| anonim_4396 a întrebat:

raspundeti-mi la urmatoarea intrebare. Daca in clasa a sasea am ramas corigent la franceza doar pe semestrul al doilea,nu am ramas la nici una dintre materii nici inainte si nici dupa asta,medile mele la materile din clasele 5, 6,7 au fost de 5, 6,7 cred ca si 8 atunci ce sanse am sa dau la un liceu de mate-info daca pe tot parcursul clasei a opta o sa i-au note de 9 si 10, medile la matematica si romana 9 sau 10, la restul materilor tot asa, iar in examen i-au nota intre 7 si 10. Spuneti-mi ce note ar trebu-i sa i-au in clasa a opta pentru a ajunge si a progresa in acest domeniu. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| ArianaDwen a răspuns:

Poi,nu conteaza doar clasa a-8-a, conteza toate clasele, nu poti sa-ti repari media generala daca nu stii toata materia 5-8.Trebuie sa te pui pe invatat! Altfel, nu stiu, dar sfatul meu pune-te pe invatat la franceza, sa numai ramai corigent/a. Trebuie in a-8-a sa iei note de 9 si 10 si in examene intre 8-10.Dar chiar si-asa clasa a-8-a nu te salveaza! Conteaza toate clasele! Spun asta pentru ca soru-mea in clasele 5, 6 si 7 a avut media generala 8, anul asta (in a-8-a) a luat premiul I si nu prea o salveaza, se limiteaza la un bilingv franceza sad

1 răspuns:
| unknownn a răspuns:

Pai daca in clasa a5-a,6-a,7-a ai avut note de 5-6-7 cum vei lua note intre 7-10 la examene? Sau crezi ca la examene se pune punct pe materia din clasa a 8-a?