| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt foarte naspa cand intru pe yt si vad oameni care vorbesc peste 5 limbi straine si eu abia stiu putina engleza si nu stiu ce sa fac sa o invat calumea, in special timpurile verbale, stiti ceva aplicati penteu iOS? sau ce sa fac? Sa citesc carti in engleza si sa stau cu dictionaru langa? Chiar imi doreac mult de tot sa stiu macar engleza...

2 răspunsuri:
| DanyUzZy a răspuns:

Eu am învățat engleză stand in jurul ei in fiecare zi, uitându-mă pe YouTube 4-5 ore pe zi la videoclipuri in limba engleză și pana la urma Reușești, la mine a durat cam 3 ani sa ma descurc binișor intr-o Conversație și încă un lucru, cuvintele pe care nu le știi și le vezi in videoclipuri sa le cauți ce înseamnă. Engleza este foarte puțin asemănătoare cu romana in unele aspecte deci nu e așa de greu sa o înveți.

| AlexandruSiia123 a răspuns:

Încearca aplicatia Duolingo.Te va ajuta foarta mult. Poate te mai ajuta sa citesti carti in engleza sau sa te uiti la filme.Cel mai mult te-ar ajuta meditatii sau multe exercitii.Iti poti cumpara caeti ca Grammarway 2, 3... Le am si eu si sunt super bune. Sper ca te-am ajutat!