| Mimo2 a întrebat:

Câți ani durează facultatea de informatică?
Documentele necesare pentru a intra?
Toate costurile pentru a termina facultatea?
După ce termin facultatea mă pot angaja direct la o firmă in domeniu, sau trebuie să mai urmez ceva?
Ce materii se fac acolo?
Câte ore ai pe zi?
E grea aceasta facultate?
Eu vreau să plec in uk după ce o termin, să mă angajez acolo.
Ce spuneți?

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! 3 ani, pai diploma de bac, foaia matricola de la liceu și multe altele.Pai depinde daca vei fi la buget sau taxa,plus cămin sau chirie plus eventuale reexaminări la examene,plus papa că trebuie să și mănânci,câteva zeci de milioane tot vei cheltui,chiar daca intri la buget,am terminat o facultate și am cheltuit mult,chiar și cu transportul,de exemplu,plus eventuale cărți care ți se vor cere,plus cursuri de xeroxat,cred că te poți angaja direct,dar ar fi și mai bine, daca ai face master, încă doi ani, ore o sa ai mult stai fara grija, nu cred că vrei sa știi, toate facultățile sunt grele în felul lor.Ce sa spun? laughing Îți doresc succes și să ajungi ce îți dorești!

suntserios
| suntserios a răspuns:

-3 ani
-diploma de bac, chitanta platii taxei de admitere si mai vezi in mod sigur pe site ul facultatii
-depinde, de la 200 lei pana la cateva mii de lei. Nu avem de unde sa ghicim daca intra la buget, daca ai nevoie de camin, daca stai in chirie samd.
-te poti angaja si inainte sa termini facultate. in domeniul IT principalul e sa stii meserie.
-mate, programare si tot felul de obiecte complementare programarii. Le gasesti detaliate pe site ul facultatii
-depinde cum ai noroc. In unele zile poti avea si 10 ore, in unele zile poti sa ai liber, in unele zile poti avea 2 ore dimineata si 2 seara. Nu e un program standard la nicio facultate. Depinde cum e facut orarul pentru grupa respectiva.
-daca iti place si esti pasionat de domeniu nu e grea.
-Bafta la plecat.

| sierra1 a răspuns:

Faci la școală info?

| Mimo2 explică (pentru sierra1):

O oră pe săptămână.

| sierra1 a răspuns (pentru Mimo2):

Insramna ca esti intr-a 9 a sau a 10 a. Informatiile de acum nu-ti sunt de folos. Pina e sa termini facultatea toate se modifica. Macar de 2 ori.

| Mimo2 explică (pentru sierra1):

Trec a 11 a acum.

| sierra1 a răspuns (pentru Mimo2):

Bafta dar pana e sa termini facultatea toate se modifica. Macar de 2 ori.