| 69CarpeDiem a întrebat:

Mai am putin pana la Evaluarea Nationala si nu stiu cum sa ma pregatesc mai bine.Nu ma refer la teorie sau ceva de genul acesta ci la motivatia si determinarea din sala de examen.
Ce credeti ca pot face pentru a ma simti mai bine...mai fresh?

Răspuns Câştigător
| 2Names a răspuns:

Si mie imi e frica. Daca e vorba de invatat in ultimul moment : nu ingrasi porcul in ajun! Daca nu ai invatat toti anii asta este.Fa pana atunci exercitii, recapituleaza formulele(mate) si definitiile (romana) dar nu exagera.Mergi pe afara, ia aer curat inainte de examene, te ajuta.O sa fie cald probabil, ia'ti ceva larg si scurt pe tine, dar nu slapi si maieu gaurit pentru ca nu stiu daca te primeste asa.Incearca sa nu mai fi stresat ca ti se fac fire albe in cap laughing

| 69CarpeDiem explică (pentru 2Names):

De stiut stiu ca mereu am invatat (la matematica am 10) si la romana 8 dar la Simulare am luat 8.45 si am gresit mult.
Pur si simplu am emotii pentru ca sunt genul de persoana care in situatii de criza gresete usor.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

laughing nu inteleg de ce ai emotii?

| Maxim96 a răspuns:

Seara fa o plimbare de 1 ora la aer liber, mediteaza si nu-ti fa griji ca nu e sfarsitul lumii.

| BogdanBGD95 a răspuns:

Nu incerca sa inveti in ultima seara pentru ca o sa te stresezi. Imbracate comod, stai calm si totul o sa fie ok happy