| mariuscraiova a întrebat:

Maine dau examenu la romana si in caz daca gresesc cum corectez.

8 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Prima data rezolvi pe ciorna, apoi te corectezi si transcrii pe foaia de examen.In caz ca iti dai seama ca ai gresit ceva dupa ce-ai transcris pui in paranteza si tai cu o singura linie.happy

| PinkDea a răspuns:

Tai cu o singura linie peste cuvantul(cuvintele) care l(e)-ai gresit ...Si eu dau examen maine iar D. Diriinte ne-a citit "regulamentul " si asa scrie acolo ca trebui sa tai cu o singura linie peste ce-ai gresit...
Succes la examen >big grin

| Gabiii97 a răspuns:

Cu o singura linie orizontala fara alte semne sau floricele ca se considera semn si te depuncteaza sau iti anuleaza examenul bafta

| Annaa a răspuns:

Tai cu o linie dreapta orizontala. nu mazgali sau da cu corectorul ca te depuncteaza!

| fevrier a răspuns:

Cu o simplă linie, orice altceva se consideră semn. Ţi se va face mâine instructajul înainte de începerea examenului de către profesorul supraveghetor oricum. Baftă!

| GrEeNHeArT a răspuns:

Tai cu o linie orizontala fara paranteze sau alte semne doar cu o linie.si continui.winking

| andra97 a răspuns:

Cu corector sau pic sigur nu te lasa.
deci cel mai sigur pui intr-o paranteza si tai peste ce ai gresithappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va spuneau supraveghetorii oricum! Dar na...