| FreeZer69 a întrebat:

Cum vi s-a parut examenu` la romana?

12 răspunsuri:
| Pustii a răspuns:

Mult mai usor decat am crezut eulaughing

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

A fost un exercitiu cretin..in rest misto.

| KingJulien a răspuns:

Buna mi s-a parut usurel adica acele subiecte le putea rezolva oricine...sa vedem la matewinkingsa iei nota marreee!

| ILikeSummer a răspuns:

Asa si asa. Dar exercitiu ala era nasol.

| Elvena a răspuns:

Singurul lucru care l-a stricat a fost exercitiul acela cu subordonata.
In rest, a fost destul de usor. Compunerile au fost oarecum avantajoase, deoarece solicita doar abilitatea de a dezbate un anumit subiect, nu sa memorezi pagini lungi de basm, schita, nuvela pentru a stii romana. Pana la urma, la romana trebuie sa stii sa iti alegi cuvintele tu singur, si nu ca iei de pe net un rezumat despre basm si gata, il si stii; dar sunt si dezavantajoase, pentru ca acum depinde si cum sunt interpretate.
Celelalte subiecte, ce sa mai. Camerele au fost puse degeaba, au circulat raspunsurile prin clasa; compunerile si exercitiul cu subordonata, la care au dat majoritatea la plesneala si au nimerit cu subiectiva, sunt cele care vor face diferenta. Aiurea, dar pana la urma, nu ma asteptam la corectitudine.

| Daliaaa a răspuns:

Nu a fost asa cum ma asteptam, ma asteptam la ceva mult mai greu si sincer ex 3 a fost nasol, norocul meu ca am dat la nimereala si am nimerit

| FreeZer69 explică:

Si,ce a ati pus? la ex3 sub 2?

| Anonimity a răspuns (pentru FreeZer69):

Era subioctiva, mia confirmat profa de romana dupa examen

| FreeZer69 explică:

Subiectiva este si in Barem.Sa fie in bafta noastra

| danmicu a răspuns:

Lista de sinonime corecte pentru "leac"

http://www.greatnews.ro/......-2012.html

| MorticiansDaughter a răspuns:

Am crezut ca o sa fie mult mai greu, dar a fost destul de usor happy
Exercitiul 3 de la subiectul 2 le-a dat batai de cap tuturor da' l`am nimerit.
Sa fie`n bafta ta pretenash mai departe! laughing

| andreutssaa2011 a răspuns:

Nu a fost greu, ma astepat la mult mai dificil. Am stat mult sa ma gandesc la ex 3 sub 2laughing!