| epicquestion a întrebat:

Maine urmeaza sa dau probele de sportive pentru scoala de politie.si am cateva intrebari:
Ce ar trebui sa mananc inainte de aceste probe pentru a fi intr-o forma optima? si la cat timp inainte de a alerga?
Iar in ceea ce priveste proba de sprint...vr-un sfar prin care sa pot castiga cateva sutimi in plus? ar trebui sa beau bauturi energizante?

2 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Sper ca probele au mers ok.
Raspunsul cel mai simplu era Banane
Inainte de efort ai nevoie cel mai mult de carbohidrati si hidratare. Bananele au si mult potasiu...

| EmiStr a răspuns:

Mananca si tu 2-3 ou, niste fructe, cu jumatate de ora-o ora inainte. Iar pentru sprint, cauta o panta sau niste scari si fa 10-15 sprinturi in vale... Recomandata este panta. Iti va prinde bine.winking