| AndreiRevecai a întrebat:

marti am dat examen la romana si am avut cateva greselii, la exercitii stiu ce nu am facut, dar la semne, etc. La comentariu in general, stiu ca am pus didascaliile, exemplele in paranteze, dar asta nu cred ca e o vreo problema, deoarece am vorbit cu un profesor. Doar ca am pus cand am inceput sa vorbesc despre ele am scris ceva gen. " O alta trasatura specifica acestui gen litierar este prezenta indicatiilor regizorale (didascaliile)". (didascaliile) se pot considera vreun semn sau ceva? In cel mai rau caz vreau sa stiu ce se intampla dupa anularea unei lucrari.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cum le vor considera corectorii, eu nu cred ca o sa fie considerate semn.
Daca se anuleaza lucrarea inseamna ca nu vei avea nota la romana.