| Awolnation a întrebat:

Am avut examenul la română ieri și la ultima compunere am dat nume la personaje, printre care și numele meu dar prescurtat. Se considera semn și îmi poate anula examenul? sad Nu mi-a zis niciun profesor ca ar putea fi semn, doar daca puneam paranteze sau tăiam dar de la mai multe persoane am auzit că ar fi semn.

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Nu se considera semn. Lucrarea va fi corectata de cineva din alt judet.
S-ar fi considerat semn daca lucrarile ar fi fost corectate in scoala (precum competentele la limbile straine de la bacalaureat, partea scrisa), acolo nu ai voie sa iti pui numele tau, din moment ce profesorul corector te cunoaste probabil dupa nume.

| Awolnation explică (pentru AC4S4):

Deci nu e nicio problema? happy

| AC4S4 a răspuns (pentru Awolnation):

Nu.