| frumix12 a întrebat:

Salut, TPU happy Nu este tema pentru acasa,este o problema la matematica de clasa a IV-a.Nu am gasit rezolvarea, nici eu si nici profesoara mea de matematica! Poate exercitiul este gresit... Daca gasiti rezolvarea dau o funda happy Puneti paranteze "( ); [ ];{ }" pentru ca rezultatul calculului sa fine 1:
10-9x8-7x6-5x4-3x2-2x1=1?

2 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Crezi ca te crede cineva? Cum sa nu stie o profesoara un exercitiu asa simplu? Esti penibila!

| frumix12 explică:

Rezultatul calculului sa "fie" 1 (am gresit "fie") big grin :3.