Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Pe ce profil de liceu sa merg, tinand cont ca as vrea la facultate sa merg la Administrare Afaceri?

Răspuns Câştigător
| MaddyP a răspuns:

Iti sugerez, din experienta proprie, un profil de economie. Vei avea materii precum contabilitate, organizarea unitatilor economice, educatie antreprenoriala si multe materii modulare, cu informatii, zic eu, utile facultatii pe care doresti sa o urmezi. Cum am spus, si eu sunt pe un profil economic, si din cunostiintele pe care le-am acumulat, as putea sa optez linistita spre facultatea adusa in discutie happy. Sper ca te-am ajutat.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți merge pe ce profil vrei.
www.edu.ro
www.alegefacultatea.ro
Mult succes pe viitor!
Pa, pa.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Eu as merge la mate fizica sau chiar informatica.

Daca te razgandesti ai solutii.

Daca mergi la economic, nu o sa iesi mare administrator. Ci poate doar contabil.

| deadlykiss a răspuns:

Alege un liceu cu profil economic cel mai bine. O sa iti fie mult mai usor la facultate.

| Aalliinnaa1000 a răspuns:

La ce liceu sau la ce profil?happy

| Mikasa707 a răspuns:

Iti recomand profilul mate-info pentru ca te ajuta nu doar in economie, ci si in alte domenii in cazul in care te razgandesti! happy

| NataliaBabalici a răspuns:

Economic

| midnattsol1408 a răspuns:

Matematica-Informatica? Insa ar merge si Filologie, deoarece sigur o sa ai nevoie sa stapanesti foarte bine cateva limbi straine.

| juvyy1999 a răspuns:

Stiinte sociale

| MadalinaBranici a răspuns:

Economic, sau MI(matematica informatica)

| asyned a răspuns:

Sunt de acord cu ralucaralu11 sa faci un profil real sa iei mai intai bacul dar sa inveti bine bine!

| ralucaralu11 a răspuns:

Buna. Cel mai util ti-ar fi un profil real. Astfel iti va fi mai usor la admitere si vei avea si bazele de cunostinte. Insa profilul nu este asa important: spre ex eu sunt filologie si dau la medicina... totul este sa ai ambitie sa inveti.

succes!

| AdrianPr a răspuns:

Daca vrei sa mergi la Administrare Afacerilor alege profilul Economic te va ajuta foarte mult.