| bianca47 a întrebat:

Poate cineva sa mi dea o definitie pentru echipamentele tehnice sau sa mi zica ce reprezinta ele asa in mare, nu ff concret. Multumesc anticipat :3

2 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Echipamente tehnice
Maşinile, utilajele, instalaţiile, aparatura, dispozitivele, uneltele şi alte mijloace asemănătoare utilizate în procesul muncii.
Sursă: prosemun.ro

| DamarisS91 a răspuns:

Ar putea fi:
Echipament de bord = ansamblu de aparate, mecanisme și instalații care servește pentru controlul zborului și funcționării motorului unui avion, precum și pentru asigurarea condițiilor de confort în interiorul acestuia
https://www.qdictionar.com/definitie-dex/echipament.php#expresii

sper ca ajuta