| anonim_4396 a întrebat:

profesorii sunt obligați sa faca recapitulare înainte de testul inițial

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Profesorii nu sunt obligați să recapituleze materia înainte de testul inițial. Testul inițial nu se trece în catalog decât la cererea elevului, o cerere scrisă în unele cazuri.
Testul inițial revizuiește nivelul de cunoștințe dobândit pe parcursul anului precedent. Este bine de știut nivelul de la care se pleacă cu materia...

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

E o intrebare?
Da, trebuie!

| gabicoo a răspuns:

Nu!
Iar testele inițiale nu se trec obligatoriu în catalog. Se trec doar dacă solicită elevul.
Conform unei informări primite recent de la ISJ testele inițiale sunt obligatorii doar la clasele a V-a și a IX-a. Dar directorii fac presiuni asupra profesorilor să de-a teste inițiale la toate clasele și la toate obiectele.

| Yurisa a răspuns:

Elevii au obligatia de a invaya din ce stiu eu. Nu trebuie proful sa faca recapitulare ca ai stat toata vacanta degeaba

| George12356456 a răspuns:

Nu, nu sunt.

| Username272 a răspuns:

Nu sunt obligați, ei sunt obligați doar sa își predea materia și lecțiile de clasa la care preda