| anonim_4396 a întrebat:

Saptamana trecuta am dat teza la romana si am luat nota 9... Iar azi au dat test cei care au o singura nota printre care si eu, si am luat 8 crying.Mai am un 10 si acum imi iese media 9.Semestrul trecut am avut media 10 sad. MAMA cred ca va fi foarte dezamagita..nu stiu ce sa fac! Mama crede ca o sa imi iasa iar media 10. Mai am nevoie de 4 de 10 cred aproximativ si nu o a reusesc sad. Am inceput sa plang in timpul orei si acum sunt tot suparat si maine am teza la mate..sigur nu o sa ma pot concentra...ma gandesc tot la nota de la romana crying va rog dati-mi un sfat va rog! FUNDA! sad

8 răspunsuri:
| kameleonic a răspuns:

Daca ai media 9, esti destul de bun, trebuie sa inteleaga si mama ta asta, spune-i adevarul ca nu cred ca o sa reactioneze urat! pana la urma e 9 nu 5 sau 6. Bafta!

| Andrei4178 a răspuns (pentru kameleonic):

Nu e 5 sau 6 dar anul trecut mi-a iesit media generala 9.92 si am luat premiul 2...Acum am 9.78 si am mentiune 1 sad ..deaia se enerveaza mama, ea vrea sa fiu printre primii si sa o fac mandra... imi pare rau mai mult pentru ea, daca nu era ea nu aveam rezultatele astea. daca era pentru mine nu ma interesa asa tarewinking

| kameleonic a răspuns:

Atunci trage la alte materii sa iei 10 sa-ti maresti media finala! Succes!

| Mαяуßăăღ a răspuns:

9. e super bine laughing Ai sa vezi prin a 9a- a12-a. o sa te rogi d un 5 rolling on the floor (nu cazult meu puppy dog eyes). Nu este sfarsitul lumii. ai note foarte bune. mama ta o sa inteleaga. Sunt sigura :*

| xPikaChux a răspuns:

In primul rand, nu e un capat de tara ca iti iese media 9.Mama ta trebuie sa inteleaga ca nu poti fi perfect...nimeni nu e.Concentreaza`te pe teza la mate si lasa prostiile.Sunt lucruri mult mai rele in viata decat asta. Bucura`te ca nu suferi de vreo boala, ca ai posibilitatea sa inveti si ca ii ai pe cei dragi langa tine.Nu lasa o nota sa iti strice dispozitia.Si totusi poate ca mai ai o sansa sa ai media 10 daca muncesti multhappy. Succes!

| Andrei4178 a răspuns (pentru xPikaChux):

Multumesc de raspuns :*

| xPikaChux a răspuns (pentru Andrei4178):

Nu ai pentru ce :* Ma bucur ca te-am ajutat.Si mult noroc la teza la mate! happy

| Andrei4178 a răspuns (pentru xPikaChux):

Daca in semestrul 1 mi-a iesit 10 si acum in semestrul 2 9 cat imi iasa 10 sau 9 thinking