| WolfyDy a întrebat:

stie cineva un site de unde pot invata japoneza gratuit? :3

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Eu mai intai iti recomand sa inveti mai intai sistemele de scriere. hiragana si katakana. iti faci un tabel(5 coloane x 10 randuri) cu toate literele si il printezi de 4 ori pe o foaie.(ca sa fim eficienti :P)

de asemenea foloseste o carioca. nu folosi pix sau creion pentru ca o sa iti fie greu sa scrii(testat de mine).

tot aici legat de asta trebuie sa inveti ordinea de scriere. de sus in jos si de la stanga la dreapta.

ca site-uri nu prea stiu ce sa iti dau pentru ca eu am facut niste cursuri dar ai putea incerca astea deocamdata
www.learn-hiragana-katakana.com/‎
www.realkana.com/‎

de asemenea daca gasesti manga ceva mai simpla scrise in japoneza. gen Doraemon