| AnonymousB a întrebat:

Stie cineva un site de unde pot invata japoneza? si italiana?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

In functie de varsta, poti sa incerci limba japoneza la facultate.

O alta solutie la care ai putea sa apelezi, este sa suni la ambasada japoniei si sa intrebi unde se pot tine cursuri de japoneza.

Aceeasi chestie si pentru italiana.

Exista diverse firmulite care realizeaza cursuri de limbi straine: italiana si japoneza.

Te-as sfatui macar sa te interesezi.

Invatatul de pe site, pare frumos. Dar la final o limba se vorbeste cu oamenii. Deci o persoana care sa vorbeasca japoneza si cu care sa discuti real time este absolut indicata.

| Emmanu3l a răspuns:

Pai cu limbile asiatice te pot ajuta eu... poti invata japoneza singur incepand cu yt si scriind pe google learn japanese bineinteles ca sa inveti o limba asiatica e mai bine sa stii engleza astfel sa inveti din engleza in limba respectiva pentru ca pica mai usor spun euhappy eu invat chineza singur de 4 ani si stiu binisor si poti invata mai repede folosind si QQ unde sunt doar asiatici si grupuri de persoane a cate 200-500-700 de membri.grupuri despre diferite subiecte asa am invatat eu chineza fara profesor si daca-ti place reti si inveti iti urez bafta happy a si italiana e foarte usoara..deci spun eu ca poti invata singur happy

| AnonymousB explică (pentru Emmanu3l):

Stiu engleza. In japoneza stiu cateva cuvinte de la anime-uri happy vreau sa invat sa scriu si sa citesc in japoneza happy Italiana stiu ca e usoara. Mai mult vreau sa invat japoneza tongue. Sunt fata happy tongue

| Emmanu3l a răspuns (pentru AnonymousB):

Pai na..scuze nu mi-am dat seama ca esti fata..pai incearca cu QQ happy si daca chiar iti place limba o inveti repejor si singura happy