| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca la Universitatea Crestina Dimitrie Cantemir (UCDC) se da examen de admitere la vreo una din facultatile sale? Si daca da, care sunt mediile cu care se poate intra? Ma refer la mediile cele mai mici cu care s-au intrat, si vorbesc de toate facultatile din cadrul acestei universitati.
Multumesc antipicat, ofer funda celui mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu stiu dar sfatul meu e, daca poti sa mergi la stat, de exemplu la noi in cluj, cei de la cantemir sunt priviti ca niste fraieri care nu au fost capabili sa termine la stat.

| Petrisor_Cosmin_1993 a răspuns (pentru BiuL):

De unde discriminarea asta? Adica cei care isi doresc sa urmeze o facultate de drept sa zicem, iar media din trecut nu i-a ajutat, li s-a oferit sansa iar ei trebuie sa traga tare la invatat, banuiesc ca nu e mare diferenta intre diploma absolvirii fata de cea de la stat atata timp cand Universitatea privata e acreditata iar calificativul e unul onorabil, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,nu se da. Fratele meu e acolo si nu a dat niciun examenwinking

| Petrisor_Cosmin_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

La universitatea din Bucuresti?

| anonim_4396 explică (pentru Petrisor_Cosmin_1993):

Da.