| alexthesamurai a întrebat:

sunt aproape clasa a 8-a si as vrea sa stiu, daca ajung la profesionala, pot face scoala post-liceala sau cum se spune, apoi o facultate?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Poti face post-liceala dupa ce termini liceul. Post inseamna după liceu. Sau facultate, daca te duce capul. Desi nu cred. Dupa o scoala profesionala nu poti face o post-liceala sau facultate. Ai inteles ceva sau iti fac un grafic?

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

''scoala post-liceala ''
Termenu nu iti spune nimic?

| alexthesamurai explică (pentru alina2k18):

Aa vrsa răspunsuri mai concrete, eu asa știu ca se poate face.

| darrio2007 a răspuns (pentru alina2k18):

Din cate se vede, chiar nu ii spune nimic termenu.

| BilaRomânească a răspuns:

Mai bine dai direct la liceu. Dacă faci școala profesională rămâi cu 8 clase.