| Liviu321 a întrebat:

Cei care urmeaza o scoala post liceala au aceleasi facilitati ca cei care fac o facultate? Ma refer la reducere la abonamentele de metrou, ratb, filme, teatru etc.

Răspuns Câştigător
| missfatadelatara a răspuns:

Am o prietena care a terminat o postliceala și am vrut sa mergem și noi ca toată lumea în vamă da când să-și ia bilet nu o primit nicio reducere ca cică cfr recunoaste/primeste carnete numai ale studenților.
Dar altădată când o mers pe autobuz o primit reducere.

De asta spun ca depinde. cel mai bine ar fi sa suni și sa întrebi sau sa întrebi la ghișeu.

2 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Depinde. Nu toate acceptă.

| Liviu321 explică (pentru missfatadelatara):

Pe carnetul de elev primit de la aceasta scoala scrie ca poate fi folosit si pentru aceste beneficii. Logic ar fi sa primesc aceste beneficii, zic.

| missfatadelatara a răspuns (pentru Liviu321):

Am o prietena care a terminat o postliceala și am vrut sa mergem și noi ca toată lumea în vamă da când să-și ia bilet nu o primit nicio reducere ca cică cfr recunoaste/primeste carnete numai ale studenților.
Dar altădată când o mers pe autobuz o primit reducere.

De asta spun ca depinde. cel mai bine ar fi sa suni și sa întrebi sau sa întrebi la ghișeu.