| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa a 7-a si de cateva zile ma framanta ceva, acel lucru este evaluarea nationala, problema la mine este ca in clasele 5-7 nu am facut altceva decat sa "dorm" la orele de matematica si romana, deci sunt 0 la acestea. Dar intr-un final m-am trezit ca am un examen important pe care trebuie sa-l iau dar nu stiu de unde sa incep cu materiile, sunt dispus sa-mi cumpar si culegeri care ma pot ajuta sa recuperez, imi puteti da ceva pareri sau sfaturi despre niste culegeri care mi-ar face bine in aceasta "recapitulare" a materiei din clasa a 5-a pana in a 7-a, am vointa si chiar imi doresc sa muncesc, multumesc pentru timpul acordat! FUNDA

2 răspunsuri:
| veryhonest a răspuns:

Spui profesorilor sa iti dea meditatii si iti vor spune ei ce trebuie sa inveti.
Cu cat te apuci mai repede, cu atat mai bine, insa nici daca te apuci din clasa a 8 a nu o sa fie tarziu.

| Cristina12457 a răspuns:

Pune-te să înveți.