| marius_8727 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a intr-un Colegiu National, iar eu avem de gand sa ma mut pe semestrul 2 la o clasa paralela, deoarece nu m-am integrat bine. Am vorbit cu directorul si mi-a spus sa depun o cerere in vacanta inter-semestriala. Cineva mi-a spus ca daca nu dau 200 de Ron nu ma muta laughing. Vreau sa va intreb daca este asa, tinand cont ca in clasa respectiva sunt 30 de elevi, iar unul se va muta, deci vor fii 29.
Am sanse sa ma mut in respectiva clasa?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Fa linistit cererea.Nu-ti va cere nimeni bani pentru asa ceva.

| valentingb a răspuns:

Daca directorul nu a zambit cu inteles, atunci nu asculta toate prostiile. de obicei dirigintele si secretara rezolva tot, tu nu ai prea multe de facut. sau de dat

| Carton a răspuns:

Depinde ce motive ai, dezvolta un pic "nu m-am integrat bine" deoarece cand te va intreba directorul respectiv despre ce e vorba, o sa il doara in cot daca zici ca ---a pei m-am certat cu unu sau mai stiu eu ce. Faza e ca daca vrei sa te muti, poti sa te muti indiferent de cati elevi raman la tine in clasa, conteaza mai mult daca te accepta diriga/dirigu de la cealalta clasa si daca, respectiva clasa mai are locuri pentru un elev; nu in ultimul rand, conteaza motivul.