| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si invat la unul dintre cele mai bune licee din judet.

Problema e urmatoarea, sunt pe profilul mate-info intensiv engleza, dar nu inteleg informatica ( asta e si problema colegilor mei). Profa ne-a luat ca si cand am avea notiuni de baza in programare, dar unii dintre noi nu am facut informatica in gimnaziu ( ma include si pe mine ). Dovada fiind si faptul ca 14 copii din clasa au luat note sub 5 la teza ( eu am luat 6 ). Nu vreau sa am nevoie de pregatire din nou si ma straduiesc sa invat, dar nu inteleg. Ce pot sa fac in aceasta situație?

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

SA TE MEDITEZI! Daca iti pasa de notele la informatica.

| ArmaNNNd a răspuns:

Sa inveti. laughing
Nu vad ce altceva sa faci.

| Gabriel_Alexandru_1989_ZHNg a răspuns:

Hmm ai acces la internet, e cea mai buna solutie pentru a invata. insa daca vrei o sursa neaparat, http://www.infoarena.ro/. Nu stiu cat de util e site-ul pentru un incepator, dar ai o comunitate destul de dezvoltata care iti poate raspunde la intrebari.