| cosmin199932 a întrebat:

Sunt clasa a 9a la profilul filologie semestrul 1. Pot sa ma mut in semestrul 2 la mate-info?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Da,te poti muta la mate-info din semestrul 2, dar va trebui sa sustii niste examene la materiile principale de pe acea filiera(respectiv matematica si informatica).

5 răspunsuri:
| GreenSky a răspuns:

Daca tu crezi ca faci fata iar directiunea iti aproba, bineinteles!

| positivity a răspuns:

Sunt în primul meu an de liceu, profil mate-info. Sinceră să fiu, a trecut de-abia prima săptămână și sunt extenuată.
Totuși acest profil, mate-info, este de viitor, și dacă consideri că poți recupera, și că te pricepi la materiile principale de la acest profil, eu zic că ar trebui să te muți.
Totuși, trebuie să fii sigur de asta! Să fii sigur că poți ține pasul, pentru că altfel nu-ți recomand.
Și ca să-ți răspund la întrebare, da poți să te muți din semestrul al doilea.

| zurick a răspuns:

Da,poti dar va trebui ca directotul sa fie de acord si bineinteles sa dai niste diferente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti, dar ai nevoie de acordul liceului in care doresti sa te transferi si de avizul de la cel in care esti acum. Va mai trebui sa dai si niste diferente.

| GaBRiElleuu a răspuns:

Da poţi, dar va trebui să susţi probe de diferenţe la materii ce se fac intens la mate-info, precum : matematica, informatica etc.