| N3v3rG1v3Up a întrebat:

Sunt clasa a10-a profil filologic fara intensiv sau bilingv, dar sunt lanun liceu unde chiar se face scoala si chiar si la filo trebuie sa inveti calumea. In fine, faza e ca nustiu unde sa dau mai departe, la ce facultate, vreau sa stiu ce posibilitati am mai departe, dar sa fie pe profil.
Vreau lista cu fiecare facultate pe care o pot urma cu explicatii si ce meseri poti avea dupa. Adevarul e ca vreau ceva cu care sa ma descurc in viata, ma refer pe plan financiar.
Astept raspunsuri!

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Specializarea Filologie este o secţie ideală pentru cei ce doresc să urmeze cursurile unei facultăţi cu profil filologic, jurnalistic, juridic sau de ştiinţe ale comunicării (limbi, psihologie, etc.).

| N3v3rG1v3Up explică:

Scuza-ma, dar cred ca nu ai inteles ce am scris. Am.zis ca vreau o lista cu facultatile pe care le pot urma, fiecare cu 2-3 explicati gen "cu ce se manca" si ce meseri poti avea dupa fiecare dintre ele.