| Gabi_6400 a întrebat:

Sunt de ceva timp la liceul la profilul stiinte sociale si sunt curios la ce facultate pot sa ma duc dupa ce termin. Rudele imi spun sa ma duc la stiinte ale naturii pentru ca acolo se face chimie, fizica si pot sa intru la unele facultati mai bune dar la asta fac multa engleza si engleza este foarte buna in viata dar la profilul asta nu as vrea sa ma duc dupa aia la drept sau sa devin parlamentar. Va rog spuneti-mi ce facultati pot urma si daca imi recomandati sa ma mut!

Răspuns Câştigător
| Akuryo a răspuns:

Pai daca ramai la ss( stiinte sociale) te poti duce la psihologie, litere, drept, limbi straine, depinde, stiu ca la socio nu faci latina, desi esti uman si intr-a 11-a ramai cu fizica, biologia si chimia si matematica, la filo nu.
Decat sa te muti la stiintele naturii mai bine te muti la mate-info pentru ca la stiintele naturii inghiti multa chimie si biologie si sunt de doua ori mai aiurea decat matematica sau fizica sau informatica.

1 răspuns:
| ioanawondergirl a răspuns:

Si eu sunt la profil de stiinte sociale si sincer sunt in aceeasi dilema ca si tine pentru ca nu stiu ce sa urmez mai departe (insa stiu sigur ca nici eu nu vreau la drept)...