| Anonimgd a întrebat:

sunt din Suceava, asa ca aceasta intrebare este adresata mai mult celor din aceasta zona.sunt in clasa a 9 a la liceul Stefan cel Mare profil mate info intensiv info.Imi place foarte mult informatica, dar la mate am un prof de mate de la care nu inteleg nimic, explica hilar, scrie mic, vorbeste prea repede, nu reusesc sa copiez tot.Dar in rest e ok, insa am mici probleme de adaptare, oricat invat iau note mici, disper intr-una si nu mai stiu ce sa fac. Ma bate gandul sa ma transfer la Petru Rares sau la Spiru deoarece eu am vrut mai mult la Petru tot la acelasi profil. Intrebarea este: ce sa aleg ce imi recomandati? Sa raman sau sa ma mut?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Ramai acolo unde esti si cu putin efort ai sa vezi ca va fi bine. Iti recomand sa nu te limitezi numai la ceea ce-ti preda profesorul si sa folosesti si manualul.