| adrili10 a întrebat:

sunt grele testele grila pentru admitere la liceul militar si ce este un test grila. Faspuns rapid dau funda.

1 răspuns:
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

La adresa de mai jos vei găsi modele de teste grilă pentru admiterea la liceele militare, ai 3 variante. Descarcă fişierul, citeşte cu atenţie testele şi vei vedea dacă sunt grele, sau nu.

http://www.didactic.ro/......3-variante

Pe de altă parte, la adresa de mai jos găseşti etapele admiterii (de citit de la A la Z) şi subiectele date în anii anteriori la limba română şi la matematică, cred că te vor ajuta mult:

http://www.colmil_sm.forter.ro/admitere.php

Ceea ce trebuie să faci este să înveţi susţinut, după fiecare oră de matematică şi de limba română, să faci multe exerciţii din manuale şi din culegeri.

Testul grilă înseamnă că la fiecare întrebare ai câteva variante posibile de răspuns, din care doar una este varianta corectă. După ce rezolvi fiecare cerinţă în parte, trebuie să alegi una din variantele posibile, pe cea pe care tu o consideri adevărată.

Aşa trebuie să faci pentru fiecare întrebare.

Sper să te fi ajutat. Mult succes şi baftă la examene.