| WeeDucation a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a la un liceu teoretic. In clasa mea am 3 colegi care se tot leaga de mine. Ma injura,dau in mine,fac misto de mine,si multe altele. Intrebarea mea este, ce sa le fac? Nu prea as vrea sa ma bat cu ei pentru ca ii creez tatalui si unchiului meu probleme la serviciu. Tata fiind jandarm si unchiul meu comisar la politie. Ce sfaturi imi dati? Dau funda! Va multumesc si doresc raspunsuri cat mai multe posibile si cat mai rapide! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Goguletzu a răspuns:

Respect pentru gandirea pe care o ai.Multi ar fi profitat de situatie in care esti(ma refer la job-urile pe care le ocupa cei din familia ta) Ma gandesc ca daca ei stiu cu ce se ocupa ai tai ar fi putin resemnati sa te atace violent. Din punctul meu de vedere ar trebui sa pui capat acestui sir de actiune prin "violenta" adica incearca sa le raspunsi pe un ton putin mai agresiv si sa vezi cum reactioneaza. In caz contrar poti foarte simplu sa te adresezi dirigintei si situatia va fi calmata.bafta

| WeeDucation explică (pentru Goguletzu):

Iti multumesc pentru raspuns. Sa fiu sincer, eu nu ma dau mare cu meseriile alor mei. Puteam bine mersi sa ma dau mare cu ei, dar nu fac asta. Cei din clasa mea sunt niste tarani si saraci lipiti pamantul. Dar nu ma intereseaza situatia lor financiara.

3 răspunsuri:
| Pasol_Cristian_1992 a răspuns:

1.Stai acasa!
2.Incearca sa-i eviti cat mai mult!
3.Cheama-ti parintii la scoala!
4.Da-te la ei!
5.Anunta dirigintele/ta ce se intampla! funda?

| WeeDucation explică (pentru Pasol_Cristian_1992):

Multumesc pentru raspuns.