| Kiddy1998 a întrebat:

Buna imi place de o fata foarte mult happy Am vazut-o doar pe facebook si mi-a placut foarte mult de ea happy Suntem din aceeasi localitate doar ea e la un alt liceu happy Ea este la liceu inprena cu cativa din colegi mei happy Seara trecuta i-am spus unui coleg ca imi place de ea (baiatul acela fiind in clasa cu ea) si mi-a spus ca e cam ciudata. Ar trebui sa ii dau un add pe facebook si sa ne cunoastem mai bine sau sa ies odata cu colegi mei si sa o cheme si pe ea? happy Ce ziceti? happy La inceput sunt putin rusinos mai ales cand e fata de care imi place langa mine tongue tongue Deci ce ar trebui sa fac? Sunt un baiat si am 15 ani am nevoie de sfaturile foastre happy Doresc seriozitate! Va multumesc foarte mult si astept cat mai multe raspunsuri/sfaturi din partea voastra Thx :* :*

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Accepta-o pe Facebook, apoi iesi si cu colegii, dar acolo sunteti in grup si nu stiu cat de mult vei apuca sa vorbesti cu ea. Nu trebuie sa fii rusinos ci: sa vorbesti frumos, sa fii manierat si sa ai sentimente si ganduri bune. Nu trebuie sa fii trist, daca, poate, nu vei fi acceptat din prima; cu femeile e greu, apoi trebuie rabdare. Iti dau un miliard de teste si tot te aleg pana la urma, deci nu te descuraja! E posibil sa te placa si ea si atunci totu-i un vis! In afara de cateva greseli de gramatica mi-a placut mesajul tau mult de tot! Mult noroc!

7 răspunsuri:
| AdelaXzw a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te imprietenesti cu ea, sa vorbiti mult, sa glumesti, sa o faci sa zambeasca, sa se simta bine, asa ne place noua fetelor.Nu ii spune din prima ca iti place de ea, mai asteapta sa te cunoasca si ea, sa va cunoasteti. Daca sti cum sa te comporti, o sa va apropiati si mai mult si o sa fiti prieteni. Atuci ii poti spune ca iti place de ea.Succes! Funda?

| Kiddy1998 explică (pentru AdelaXzw):

Cu comportamentul nu cred ca am o problema happy De obicei sunt un adevarat cavaler ( nu vreau sa ma mandresc dar asa e ) Dar din pacate colegul meu mi-a spus ca e putin ciudata happy Deci cred ca o sa incerc sa o cunosc mai bine sa vad ce fel de persoana e. happy

| Caro34 a răspuns (pentru Kiddy1998):

Iarta-ma ca ma bag, dar voiam sa-ti spun ceva de treaba cu "ciudata". Toti avem un fel interesant de a vedea lucrurile si ceea ce mi se pare mie ciudat, tie ti se pare interesant si invers, deci nu te lasa influentat de faptul ca al tau coleg a vazut-o ciudata; poate e o persoana deosebita si tocmai asta o face ciudata! Tu da-i o oportunitate de a-ti demonstra ca ciudatenia ei este ceva deosebit! De exemplu: mie mi se spune ca-s ciudata fiindca-s Zana Buna, conform spuselor colegilor si prietenilor mei. Ma bucur ca esti "un adevarat cavaler"; asta apreciaza foarte mult fetele! Mult noroc!

| Kiddy1998 explică (pentru Caro34):

Sincer nu-mi pare rau ca te bagi, ba chiar ma bucur tongue O sa ii dau un add pe facebook dar nu stiu cum sa incep sad Cred ca o sa ii spun Salut, Iar ea o sa ma salute si o sa ma intrebe mai mult ca sigur cine sunt sad Si ce sa ii spun? Sunt un baiat care te place? crying Asta mi se pare putin aiurea din prima straight face Ma poti ajuta putin? Ms mult :*:*

| Caro34 a răspuns (pentru Kiddy1998):

Ii dai Add la Facebook si o intrebi ce face? Apoi ii spui ca esti un baiat si ca iti place sa dialoghezi cu persoane inteligente, cu bun simt si umor (in fine, mai pui de la tine ce consideri ca-i OK!) si ca ai ales-o pe ea fiindca asa o vezi tu. Dupa ce ii spui astea, poti sa-i zici ca o "cunosti" prin intermediul catorva prieteni comuni si ca ti-ai dori sa mai schimbati cateva cuvinte, daca nu o deranjeaza! Ii poti trimite printre aceste cuvinte pictograme dragute de genul celor cu: un zambet, un facut cu ochiul, o imbratisare, o inima rosie etc. Apoi vorbind azi, ii mai scrii si maine si incetul cu incetul afli despre ea mai multe, apoi o inviti in oras, dar dupa ce ai aflat suficiente despre ea si ti-ai format deja o parere. Cand mergeti impreuna, fii cavaler, chiar daca iti doresti sa o saruti, rezista tentatiei de a sari repede sa faci acest lucru ci asteapta sa vezi si reactia ei. Spune-i mai pe ocolite ca o apreciezi mult, ca acea iesire ti-a facut mare placere si ca ai dori sa fie mai multe. Ea va intelege ca te intereseaza si de acolo, va fi ea cea care te va ajuta in multe. Eu, de exemplu, sunt mai indrazneata, insa prietenul meu este cel timid; asa ca la inceput mi-a fost putin greu fiindca vazusem ca ma place, dar ii venea greu sa se hotarasca, asa ca il ajutam putin! Acum el este cel care imi face surprizele cele mai dragute si lucrurile s-au schimbat! Trebuie sa ai curaj, dar nu sa exagerezi. Sa nu faci prostii fiindca iti va parea rau! Fii dragut, ai rabdare si timpul te va ajuta! Mult noroc!

| Kiddy1998 explică (pentru Caro34):

Ce raspuns frumos :X :X :X Iti multumesc foarte mult esti o fata de treaba happy